Виховна робота

Ура! Зимові канікули!


Переглянь відео

День пам'яті жертв голодомору.

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв Голодомору в Україні. Наймасштабнішим із них був Голодомор 1932–1933 років. Напередодні вчителем Зубенко І.В., з учнями 6-Б класу була проведена ранкова зустріч на тему: «Голодомор 1932-1933 років. Не дамо загасити свічку пам'яті».
Метою зустрічі було ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу;вчити дітей бережно ставитися до хліба, співпереживати; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про
мільйони загублених життів співвітчизників, співчуття, людяність, громадянські
якості, почуття милосердя.





17 листопада -
Міжнародний день протидії булінгу (International STAND UP to Bullying Day) відзначають щороку у третю пʼятницю листопада.
Міжнародний день протидії булінгу – це глобальна ініціатива, що відзначається двічі на рік, у лютому та листопаді, з метою вирішення нагальної проблеми булінгу серед дітей, підлітків і навіть дорослих.
Учні 6-Б класу під час ранкової зустрічі ознайомилися з різними видами насильства (булінгу), яке існує у сучасному суспільстві, охарактеризували різні види булінгу та способи захисту від нього, в тому числі і у шкільному середовищі та створили руку допомоги дитині, що потрапила під булінг.





Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.
З 13 по 17 листопада в школі проходить тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є залучення дітей до вивчення та дотримання правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, правила поведінки під час поїздки на велосипеді та ін.
Учні 6-Б класу під час ранкової зустрічі пройшли Web-вікторину "Правила дорожнього руху". Під час виконання вікторини дізнались історію виникнення велосипеду, розгадували ребуси, загадки, виконували завдання на платформі Learning Apps, знаходили слова - ключі до завдань та отримали сертифікати, які підтверджують їхні знання.
Дякую учням за роботу!








4 жовтня у всьому світі відзначається важливе міжнародне свято – Всесвітній день тварин, або World Animal Day. Його мета – звернути увагу суспільства на права тварин та умови їх утримання.
Цей день – нагода усвідомити людям свою відповідальність щодо тварин, можливість ще раз закликати суспільство захищати фауну. Учні та батьки 6-Б показали, як вони піклуються та проводять весело час зі своїми домашніми улюбленцями.




Осінь - пора грибів. Багато школяриків в цю пору року вирушають з батьками до лісу на "тихе полювання". Тому дуже важливим є пригадати їстівні та отруйні гриби, навчити правилам безпеки під час збирання грибів та ознайомити дітей з першочерговими діями при отруєнні грибами. Під час ранкової зустрічі з учнями 6-Б класу було проведено бесіду "Обережно, гриби!", під час якої пограли у гру "Відшукай отруйні та їстівні гриби". Учні склали пам'ятку "Безпека грибників".






Сьогодні 22 вересня учні 6-Б класу брали участь в онлайн квесті "Правила дорожнього руху", метою якого було поглибити знання учнів з правил дорожнього руху; продовжити формування уяви школярів про безпеку дорожнього руху та пішоходів; ознайомити учнів з дорожніми знаками, з правилами переходу вулиць та доріг; сприяти розвитку мислення, мовлення, пам’яті, навичок поведінки на дорозі; виховувати повагу до оточуючих, увагу, правила ввічливості, спостережливість, дисциплінованість, відповідальність за збереження власного життя. Гасло: « Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди!» 



Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна.
Сьогодні 04,05,2023 року провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Покровського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області старший лейтенант служби цивільного захисту Сергєєв Сергій Сергійович провів для учнів 5-Б класу бесіду, під час якої діти познайомилась із класифікацією та різновидами боєприпасів і вибухонебезпечних предметів, алгоритмом дій та поводження у разі виявлення снарядів, мін, саморобних вибухонебезпечних предметів і залишків бойових ракет, «золотими правилами» безпеки. Також обговорили інформацію про випадки виявлення та знищення небезпечних боєприпасів під час воєнних дій на території Донецької області та України. Дякуємо Сергію Сергійовичу за цікаву та пізнавальну бесіду для учнів нашого класу. Кл. керівник Зубенко І.В.












До Дня українського добровольця у 5-Б класі відбулася тематична виховна година, під час якої школярі проходили квест, у якому, щоб здобути ключі та отримати нагороду, переглянули документальний фільм "Українські добровольці", пригадали історію зародження сучасного добровольчого руху України. Діти розмірковували над поняттями честі, гідності, відповідальності, патріотизму.




Сьогодні 24 лютого 2023 року. Сьогодні рівно 365 днів війни,
365 днів незламності,
365 днів болю,
365 днів сліз,
365 днів втрат.
В один день, наше життя змінилося . Майже кожну українську родину опалило полум’я військових дій , які розпочалися на території нашої держави. Та ми вистоїмо, ми ПЕРЕМОЖЕМО.
5-Б клас, як і вся наша школа, всі українці бажають скорішої перемоги та миру на нашій землі.
СЛАВА УКРАЇНІ!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!
СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!
УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!!







До Міжнародного дня безпечного інтернету (7 лютого) на основі матеріалів громадської організації @stopsextingua проведено урок "(Не)безпека в час війни" для учнів 5-Б класу. Діти повторили ризики, з якими зустрічаються учні в офлайн просторі в час війни; основні правила безпечної поведінки в час війни; правила публікації інформації в інтернеті щодо будь-яких офлайн-ризиків тощо.





У рамках проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» у 5-Б класі відбувся урок-квест, який спрямований на привернення уваги наших учнів до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми й жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Діти отримали корисну інформацію, обговорили види насильства, підкреслюючи, що будь-які його прояви над людиною, незалежно від її статті, є порушенням прав людини. Склали у скриньку допомоги головні правила, щоб не стати жертвою насильства та запобігти цьому.
Учасники квесту отримали грамоти.



Сьогодні відзначаємо і згадуємо, як 8 вересня 1943 року наші предки визволили Донбас від фашистських загарбників. Виховання в учнів поваги до історії рідного краю, своєї держави, необхідності боронити її незалежність на прикладах героїзму воїнів – визволителів Донбасу. Ми пам'ятаємо...

Правила поведінки під час повітряної тривоги

У будівлі:

☑ взяти тривожний рюкзак;

☑ зайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чи паркінг);

☑ якщо немає спеціального укриття, потрібно спуститися на нижчі поверхи будівлі та обрати безпечне місце (подалі від вікон).

 У квартирі:

☑ важливо знайти місце за тримальною стіною (найчастіше це біля вхідних дверей);

☑ у жодному випадку не підходити до вікон;

☑ сісти на підлогу;

☑ накрити тіло й голову ковдрою чи іншими речами.

У потязі:

☑ нахилитися нижче рівня вікон і закрити голову руками.

На вулиці:

☑ зайти в найближче укриття (часто в містах є позначки «укриття» або маршруту до нього).

 Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо:

☑ триматися на відстані від магазинів із вітринами;

☑ лягти на землю біля високого бордюру, бетонних блоків;

☑ закрити голову руками.

Якщо ви почули вибухи, залишайтеся в безпечному місці,

ü не підходьте до вікон.

ü не фотографуйте/не знімайте місце обстрілів.

ü не виходьте з укриття раніше ніж за 10 хвилин після відбою повітряної тривоги.









26 квітня відбулась запланована тренувальна евакуація учнів школи для того, щоб навчити їх діяти у надзвичайних ситуація та не панікувати! Для учнів виступила агітбригада, яка інформувала про правила поводження з підозрілими предметами, ВНП та алгоритм дій у такій ситуації! 







Учні 7-А класу провели бесіду для своїх однокласників, щоб підвищити рівень протимінної безпеки дітей, здійснення заходів, спрямованих на убезпечення об’єктів від можливих терористичних посягань у навчальних закладах.




Година спілкування з елементами тренінгу 
«Ми маємо право!!»
Мета: формувати у підлітків відповідальність за свої вчинки, навички спілкування в колекти­ві, свої права та обов’язки у школі; формувати активну життєву позицію, вміння бути самим со­бою; розвивати логічне мислення, увагу, комунікативність, уміння аналізувати власні вчинки, давати їм моральну оцінку; виховувати у підлітків високі моральні якості.





Виховна година з елементами тренінгу розігруванням ситуацій
 « STOP булінг»

     Мета: дати учням поняття про агресивну поведінку підлітків, вказати її прояви та форми, ознайомити учнів із загальнолюдськими цінностями,навчити контролювати себе у різних критичних ситуаціях, розширити свій  словниковий запас, розвивати гнучкість мислення, формування навичок толерантного спілкування, виховувати почуття поваги та гідності.

































Єдиний урок  НА ТЕМУ:«МИ РІЗНІ, АЛЕ МИ – РІВНІ. ПРИНЦИП ЕМПАТІЇ»
Дитина в ситуації шкільного насилля.
Запобігання булінгу в шкільному середовищі.
"Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом".
Ліна Костенко

Мета:
Познайомити учнів з поняттями «толерантність», «емпатія», виявити основні риси толерантності, сформувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів; виховувати інтернаціоналізм, комунікативну культуру спілкуванні та взаєморозуміння. Продовжити формування толерантного ставлення однокласників між собою.
Сприяти розвитку в учнів самосвідомості, яке допомагає дітям побачити себе та інших такими, які вони є насправді. Розвивати терпимість до відмінностей між людьми.





  Екскурсія до міського парку



У рамках місячника протипожежної безпеки та з метою ознайомлення школярів з тонкощами такої важливої професії як пожежник, 3 квітня 2019 року була проведена екскурсія до 13 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області міста Селидового для учнів 8-х класів місцевої загальноосвітньої школи № 6.
   Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Найбільше учням запам’яталися демонстрація техніки та устаткування в пожежних машинах. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу посидіти в пожежних машинах і відчути себе рятувальниками. Роздивитись та одягнути костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальники розповідали учням про те, як працює та чи інша техніка, відповідали на питання, які задавали діти, побачили пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей.
 Хочеться подякувати усім працівникам Селидівської пожежно-рятувальної частини № 63 за те, що відважно стоять на стражі захисту і порятунку нашого населення від пожежі та інших надзвичайних ситуацій і що знайшли час на таке цікаве, змістовне і корисне спілкування з дітьми.




8 березня - свято дівчат)))





Вшанування героїв Небесної Сотні
















15 лютого - виведення військ з Авганістану






На зимових канікулах екскурсії - це веселощі та розваги!
03.01 та 04.01.2019 року ми здійснили прогулянку до зимового парку та пам'ятниками нашого міста. 
Мета: дискусувати про зміни у природі взимку; збагачувати знання дітей про зи­мові явища; продовжувати розвива­ти пізнавальний інтерес до природного середовища та вміння спостерігати за його об’єктами; розвивати в дітей інтерес до живої природи, емоцій­ну чуйність; учити уважно слухати та від­гадувати загадки, розуміти їх зміст; викликати живий інтерес до змін, що відбуваються в природі; сприяти формуванню основ екологічно доцільної поведінки; виховувати в дітей добре, дбайливе ставлення до при­роди, любов до рідного краю. 




24.09.2018 8-А клас відвідав центральну міську бібліотеку з метою ознайомлення з книгозбірнею, виставковим залом, де організовуються виставки-вернісажі місцевих художників, літературною вітальнею, де проводяться презентації книг  письменників. Також у бібліотеці є кінозал, де можна безкоштовно переглянути мультфільми у вихідні дні.


20.09. 2018 класний керівник Зубенко І.В. для учнів 8-А класу провела виховну годину «Найцікавіші музеї України», під час якої школярі здійснили віртуальну подорож історичними музеями України. Діти багато цікавого дізналися про Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького, музей «Писанка», Національний музей народної архітектури та побуту України, Національний музей Тараса Шевченка. У ході подорожі учні ознайомилися з основними формами збереження культурної спадщини, виховували любов до мистецтва, шанобливе ставлення до надбань духовної культури людства.



25 квітня 2018 року у 7-А класі відбувся круглий стіл щодо 100-річчя приходу до влади гетьмана П. Скоропадського та 100-річчя прийняття Конституції Української Народної Республіки. Діти дізнались про гетьмана та його діяльність, обговорили  його досягнення та прорахунки і створили колаж.

Місячник протипожежної безпеки





Тиждень "Мораль! Право! Ми!"
04 квітня 2018 року до 7-А класу Селидівської ЗОШ №6 завітав представник ювенальної превенції Косогов Є.І. Інспектор наголосив на необхідності дотримуватися дисципліни у школі. Також особливу увагу звернув на правопорушеннях, за які можуть бути притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності неповнолітні особи, та як не стати жертвою злочину. В ході зустрічі інспектор Косогов Є.І. відповідав на запитання, які зацікавили дітей.





Екскурсії на весняних канікулах
Екскурсія до площі міста з проходженням квесту "Єгипет"
 
Дізнались багато цікавого про Єгипет та египетських Богів. Розгадували головоломки, кросворди та дізнались, хто народився під им'ям того чи іншого Богу Єгипту.

Екскурсія до міського суду

Діти дізнались, я працює апарат суду, який кабінет за що відповідає. Побували у архіві суду та навіть провели онлайн - кофренцію з сусіднім залом суду у будівлі!
Керівник нашої екскурсії - Мамічева О. П., яка дуже докладно нам розповіла про систему апарату міського суду!Щиро дякуємо Вам за цікаву та корисну інформацію!

Наш клас долучився до участі у Всеукраїнському флешмобі
 "Герб об'єднує"